Οδηγίες και αναγκαία μέτρα για τον περιορισμό της διασποράς του Covid-19 στο σχολικό περιβάλλον

Διαβάστε τα ενημερωτικά φυλλάδια της Διεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού
Εγκλήματος του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη σχετικά με την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο.

Ασφαλής εκπαίδευση εξ’ αποστάσεως

Ασφαλής εργασία εξ’ αποστάσεως

Συμβουλές χρήσης Διαδικτύου

Συμβουλές για γονείς

Οδηγίες για την ψηφιακή πλατφόρμα και την εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Δείτε τις αναλυτικές οδηγίες για την Σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ Ή/ΚΑΙ ΓΟΝΕΩΝ Ή ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ!!!

Παρακαλούνται οι κηδεμόνες να μεριμνήσουν άμεσα για την εγγραφή των μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο σύμφωνα με τις οδηγίες που σας έχουν σταλεί με e-mail από τη Διεύθυνση του σχολείου!

Στη συνέχεια κάθε μαθητής πρέπει να συνδεθεί στην ηλεκτρονική τάξη (e-class) με το όνομα χρήστη και τον κωδικό του από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο και αφού εντοπίσει τη σχολική του μονάδα να εγγραφεί στα ηλεκτρονικά μαθήματα του τμήματος του!

Οδηγίες για παραμονή παιδιών και εφήβων στο σπίτι, στο πλαίσιο της Κοινής Υπουργικής Απόφασης για την πρόληψη της διασποράς του νέου κορωνοϊού SARS-CoV-2 στις σχολικές μονάδες και την κοινότητα

Βρείτε μας στο goolge maps!